Jak poslat balík službou Expresní Pošta?

Jak objednat přepravu zásilky?

  • Objednání přepravy Vaší zásilky můžete provést osobně na naší pobočce, nebo pomocí formuláře na našich webových stránkách. V případě druhé varianty kurýr na Vámi určené adrese zásilku vyzvedne.
  • Pro objednání vyzvednutí zásilky vyplníte formulář Objednat přepravu. Zvolíte typ přepravy balíku, zadáte adresu vyzvednutí zásilky a adresu příjemce. Přesná cena přepravy bude vypočítaná na základě zadání parametrů zásilky. U zásilek podaných na naší pobočce nemusíte vyplňovat formulář, vše uděláme za Vás.
  • Dalším krokem je platba. Na výběr máte hned několik variant. Platbu lze provést buď bankovním převodem (Raiffeisenbank), prostřednictvím elektronické peněženky GoPay.cz , platba kartou (Visa, MasterCard, Maestro), nebo zrychleným  převodem (CSOB, UniCredit Bank, KB, MBank, Fio banka, ČS, Sberbank, GE bank).
  • Po uhrazení ceny přepravy balíku Vás budeme obvykle do 30 minut kontaktovat, kde upřesníme termín  vyzvednutí zásilky s doplňujícími informacemi.

 

U vnitrostátní dopravy vyzvednutí zásilek probíhá následující pracovní den s doručením do druhého dne. Označení zásilky adresou není nutné, kurýr, který bude zásilku vyzvedávát, bude mít štítek s údaji o zásilce připravený u sebe.

U mezinárodní dopravy vyzvednutí zásilek obvykle probíhá tentýž den, u zásilek uhrazených do 12 hodin. Štítek s údaji o zásilce Vám bude zaslán emailem k jeho následujícímu vytištění (platí pro kurýra UPS), nebo jej bude mít kurýr připravený u sebe (platí pro kurýra GLS).

 

Jak mohu zásilku sledovat? Po objednání a uhrazení přepravy bude Vám na email zasláno sledovací číslo balíku, kterou budete moci sledovat na stránkách jednotlivých přepravců - UPS sledování, GLS sledování

Jak nejlevněji poslat balík? Pro nejlevnější poslání balíku zvolte naši službu Balík Standard, která umožňuje doručení do druhého dne již od 65 Kč. I s touto službou získáváte pohodlné vyzvednutí balíku na Vaší adrese. 

Jak nejrychleji poslat balík? Nejrychlejší doručení je možné zajistit do 24 hodin od objednání přepravy. Pro konkrétní podmínky nejrychlejší přepravy balíků se podívejte na službu Balík Express. 

Jak poslat velký a objemný balík? Pro objemné balíky nad 50 kg volte naši službu XXL zásilka – nadrozměrný balík, která umožňuje přepravovat zásilky až do 2 500 kg. Služba poskytuje komplexní služby a logistická řešení na míru. 

Jak poslat cenný balík? Pro odesílání cenných balíků jsou všechny vnitrostátní zásilky pojištěné do hodnoty 30 000 Kč. Vyšší pojištění cenného balíku je možné zvolit za příplatek. 

Jak správně zabalit balík

Každý balík musí splňovat maximální rozměry a váhu, které jsou:

  • Vnitrostátní přeprava - maximální délka zásilky (nejdelší strana) 200cm a zároveň součet obvodu a délky zásilky maximálně 300cm. Maximální hmotnost pro přepravu běžných zásilek činí 50 kg.
  • Mezinárodní přeprava - maximální hmotnost zásilky k odbavení je 69 kg, nebo její délka 260 cm, nebo její celková délka + obvod/(2 x šířka) + (2 x výška)/ v součtu nesmí přesáhnout 410 cm. U zásilek větších rozměrů, nebo váhy kontaktujte prosím naši zákaznickou linku.

Obal balíku musí respektovat hmotnost a objem zásilky s ohledem na mechanickou přepravu na třídící lince. Doporučujeme pevné kartonové obaly, v případě vyšší hmotnosti dostatečně pevné zabalení. Berte prosím ohled na fakt, že balík bude přepravován v přepravní poloze, která nemusí odpovídat přirozeným rozměrům balíku např. u velké výšky je předpoklad, že balík se bude přepravovat vodorovně otočený a dále umístěn v dostatečně stabilní poloze, aby nedošlo k jeho pádu.

Balík musí být pevně uzavřen, zalepen a bez otvorů. Nejsou přípustné jakékoliv staré čárové kódy a přepravní štítky, které mohou zavinit chybné zpracování zásilky.

Přepravované zboží musí být uvnitř balíku pevně fixované proti pohybu. U posílání více produktů současně, např. lahví atp. je nutné použít proložky a pečlivější zabalení, výrazně tím předcházíte poškození přepravovaného zboží.